Mikołajki

 

Istnieją ludzie, którzy dają z radością w sercu. Właśnie ta radość jest ich nagrodą.

Khalil Gibran

 mikolaj

Mikołajki to święto wyczekiwane w sposób szczególny zwłaszcza przez dzieci i wyróżnione w kalendarzu 6 grudnia. Obdarowywanie się prezentami to wyraz miłości, przywiązania i serdeczności, które w ten sposób chcemy wyrazić naszym bliskim. To również przedsmak nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia-wyjątkowych, rodzinnych. W tym roku w naszym internacie nie było Świętego Mikołaja,bo pandemia zmieniła wszystko, ale pozostało wspomnienie tego, co było w ubiegłym roku. W sympatycznej i radosnej atmosferze- naszych wychowanków odwiedzał prawie prawdziwy Święty Mikołaj. Miał dla wszystkich słodycze i miłe słowo. Na poszczególnych piętrach, w swoich grupach również obdarowywaliśmy się prezentami. Były w nich Mikołaj z czekolady, kosmetyki, maskotki, kubeczki do kawy lub herbaty. Och!!!Ile było zadowolenia, a uśmiech nie schodził z twarzy nawet tym z natury poważnym ,skupionym na lekcjach, zadaniach domowych. Jeśli tylko niebawem wrócimy do normalności-obiecuję, że wrócimy do tej sympatycznej tradycji.

Kiedy pytałam moich uczniów, którzy mają dziś 16 lat jak wspominają Mikołajki, odpowiadali, że jako dzieci otrzymywali mnóstwo różnych prezentów-teraz radością chcą obdarowywać innych. To strasznie budujące. Ile w tym ludzkiego ciepła!

W tym wyjątkowym dniu wszystkim mieszkańcom naszego internatu, Panu Kierownikowi, moim koleżankom i kolegom, obsłudze- życzę sympatycznych prezentów i radości, które z całą pewnością wyzwolą! A więc Mikołaju-do dzieła!

 

Z mikołajkowym pozdrowieniem:

Elżbieta Misiak-Gancarz

 

Zmień rozmiar czcionki
Zmień kontrast