SCHRONISKO

„Świat jest książką i Ci, którzy nie podróżują czytają tylko jedną stronę”
Św. Augustyn

  fb_icon_325x325

 

Szkolne Schronisko Młodzieżowe Nr 2 mieszczące się przy Zespole Szkół Kształcenia Ustawicznego w Krośnie swoją działalność rozpoczęło w 2020 r. Do Państwa dyspozycji pozostawiamy obiekt o wysokim standardzie.
W schronisku oferujemy noclegi dla młodzieży szkolnej i ich opiekunów, studentów, zorganizowanych wycieczek oraz dla indywidualnych turystów z Polski i z zagranicy. Schronisko ma charakter całoroczny. Cały teren obiektu jest ogrodzony i posiada parking.

Placówka znajduje się w odległości 750 m od rynku, który oprócz klimatycznych restauracji oferuje także liczne atrakcje turystyczne takie jak możliwość zwiedzenia Muzeum Rzemiosła, Muzeum Podkarpackiego, Centrum Dziedzictwa Szkła oraz wejścia na wieżę widokową przy Kościele Farnym, w której mieści się jeden
z największych dzwonów w Polsce – „Urban”.

W niedalekim sąsiedztwie od placówki znajduje się również Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, które oferuje ciekawe spektakle, przedstawienia i koncerty oraz Biuro Wystaw Artystycznych, gdzie prezentowane są prace młodych, zdolnych artystów, a także dzieła sztuki pochodzące z naszego regionu, z całego kraju
i z zagranicy. Jeśli mieliby Państwo ochotę odpocząć lub aktywnie spędzić czas to warto udać się do „Ogródka Jordanowskiego”, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Osoby lubiące sport mogą zagrać w koszykówkę, siatkówkę, badmintona, tenisa stołowego czy ziemnego. Placówka Wsparcia Dziennego mieszcząca się w parku daje możliwość wypożyczenia potrzebnego sprzętu sportowego, natomiast osoby chcące odpocząć mogą poczytać książkę lub pomedytować w zaciszu zieleni.  Położenie schroniska w centrum miasta pozwala na korzystanie z różnych atrakcji, jakie oferuje miasto. Oprócz wyżej wymienionych mogą Państwo udać się także do Zespołu Krytych pływalni, Kompleksu Basenów Kąpielowych „Bursaki” czy Galerii Vivo. Malownicza okolica zachęca również do nieco dalszych wycieczek, a „Prządki” w Czarnorzekach, Zamek Kamieniec w Odrzykoniu, czy Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce z pewnością dostarczą niezapomnianych wspomnień.

Schronisko dysponuje:

 • 140 miejscami noclegowymi w pokojach 2 – 3 osobowych w okresie ferii zimowych i letnich
 • 40 miejscami noclegowymi w czasie trwania roku szkolnego
 • Wszystkie pokoje posiadają własną łazienkę z kabina prysznicową
 • 2 świetlicami z TV i dostępem do Internetu
 • Salą konferencyjną wyposażoną w telewizor i projektor multimedialny
 • Samoobsługową kuchnią z pełnym wyposażeniem (lodówką, kuchenką mikrofalową, kuchenką elektryczną, czajnikiem elektrycznym)
 • Stołówką z jadalnią (możliwość zamówienia posiłków wg indywidualnych wymagań)
 • Szybkim Wi- Fi na terenie całego obiektu
 • Salą ćwiczeń
 • Sprzętem do tenisa stołowego

Koszt noclegu w Schronisku Młodzieżowym Nr 2 w Krośnie wynosi 45 zł za dobę.

Wszystkich zainteresowanych naszą ofertą prosimy o kontakt:

 • Telefoniczny 504 997 115  lub +48 13 43 688 21 (wew.201, 205)
 • E-mail: schroniskokrosno2@gmail.com

 

Pokoje internatu i schroniska
Zmień rozmiar czcionki
Zmień kontrast